בחזית ההסברה

למאמץ ההסברתי של מדינת ישראל, מאז ההתקפה הנפשעת של ה-7 באוקטובר, מצטרפים ישראלים רבים ש"גייסו" את עצמם למען קידום ההסברה הישראלית, בדגש על הסברה בשפה הערבית.

זאת, כחלק מההבנה שמליוני אנשים בעולם, הצופים ברשתות התקשורת הערביות ומוזנים במידע המקדם, בין היתר, את הנרטיב של חמא"ס, חייבים לשמוע את העמדה הישראלית, להכיר את פשעיהם המזוויעים של מחבלי החמא"ס, פושעי המלחמה והיותם, הלכה למעשה, סוכנים של איראן, המקדמים אינטרסים הנוגדים לחלוטין את האינטרס הפלסטיני, כמו גם, את דת האסלאם, המוסריות והאנושיות.

סאל קובי לביא
סאל' במילואיים קובי לביא בחזית ההסברה של ישראל

אחד הקולות הבולטים שמצאנו הוא סא"ל בדימוס קובי לביא. קובי הינו מזרחן ותיק, דובר השפה הערבית המכיר היטב את גורמי הכוח המרכזיים במזרח התיכון בכלל, ואת אלו בזירה הפלסטינית בפרט.

עימות בערוץ סקי בערבית
קובי לביא – למטה מימין, בערוץ סקיי בערבית, מסביר את ישראל

בתפקידו האחרון, בטרם פרש מצה"ל, שימש קובי כראש הענף לעיניינים פלסטיניים ביהודה ושומרון ביחידת תאום פעולות הממשלה בשטחים.

קובי מתגורר בדרום הארץ ומוצא את הזמן להתראיין לערוצי הטלויזיה בערבית ולייצג את עמדת ישראל – כאשר בחלק מהמקרים, נאלץ קובי להתעמת עם דוברים עוינים ערביים ופלסטיניים כאחד.

למותר לציין, כי פלסטינים רבים שהכירו את קובי מתפקידיו השונים במהלך שנות שירותו הרבים בצה"ל, מתקשרים אליו, לאחר שהם צופים בראיונותיו, ומחזקים את ידיו על הדברים שהוא מעלה בראיונות באמצעי התקשורת. רבים טוענים בפניו:"אתה אומר את מה שלנו אסור להגיד, כדי שלא יאשימו אותנו בבגידה. חמא"ס ממיט עלינו אסון אחרי אסון, פועל כמשתף פעולה של איראן, ובשום פנים ואופן, לא מייצג אותנו, להיפך, הוא רק פוגע בנו, ובבקשה תשימו לזה סוף, כי אנחנו לא מסוגלים לכך".

צרפנו כאן כמה מההופעות של קובי בימים האחרונים ומצדיעים לו.