מקום נחמד לעצור ולחטוף משהו לאכול בדרך למילואים

מקום נחמד לעצור ולחטוף משהו לאכול בדרך למילואים

מטרות:
1. משיכת זמן בדרך מהבית לגיוס.
2. שמירה על מסגרת תקציבית שתואמת את הקיצוץ בתקציב הבטחון.
3. הקפדה במגבלות של סעיף 2, על הגיינה.
הבהרה:
המקומות הללו נבחרו בקפידה על ידי הפה של הרס"ל, אין ברשימה זו כדי לומר ששאר המקומות טעימים פחות, אלא שהניסיונות הרבים לכייל את חוש הטעם של הרס"ל עלו בתוהו, לפיכך נשארנו רק עם חוות דעתו הסובייקטיבית לחלוטין ואף המשוחדת של הרס"ל.
מזנון נתניה דרום
הרס"ל אוהב את המזנון הפשוט הזה, מיקומו על הכביש מאפשר לקפוץ מהרכב בזריזות ולחטוף את הארוחה בנחישות, " אין במזנון הזה דאוואווין", מסר הרס"ל לעיתונות, והדגיש שאין מקומות רבים בארצנו הקטנה שהוא היה יכול להמליץ בחום וללא מורא על שקשוקה אמיתית מבלי לחשוש לגורלו. וכאן, במזנון שעל הצומת, הוא שם את שתי ידיו השעירות על פיתה עם שקשוקה מהבילה.
המיקום: מזנון נתניה דרום – צריף פינתי החולש על צומת הכניסה לאזור התעשייה הישן בנתניה.
עזרים טקטיים: מחוץ לצריף שולחן או שניים ובפנים מעט צפוף. בפיתה או בבאגט.
מחיר: הרס"ל נותן שטר של 20 שקל, לוקח גם פחית שתייה ונשאר עם עודף.
תפריט: ביצים מכל הסוגים בשלוש גזרות עיקריות- פיתה, באגט וצלחת. למתחכמים יש חביתת ירק משובחת ושאר ירקות קצוצים דק.
לסיכום: מסוג המקומות הפשוטים שלא משתנים משנה לשנה אשר משמרים מסורת של טעם ואיכות. המחיר שווה לכל כיס, השרות מהיר בעמידה או ישיבה.
בורקס העגלה
לרס"ל בורקס מזכיר את בית ההורים. בשבת בבוקר היה עולה ריח משומן של בורקס עם ביצה קשה ובפנוכו בולגרית מהודקת בבצק פריך. כשאין בררה והרס"ל נאלץ לוותר על ארוחת הבוקר התקנית בבסיס הצהלי, הוא עושה כל מאמץ לקפוץ לאכול בורקס של העגלה
המיקום: רחוב העצמאות בחיפה ליד הבנק ממול תחנת המשטרה. שמענו שיש עוד סניף באזור הצ'ק פוסט בחיפה אבל הרס"ל מתעקש ש"בורקס של העגלה אוכלים בעגלה ולא במקום אחר, כמו שספר תורה מוצאים מארון הקודש ולא מארון הבגדים" אמר ונשאר בחיים.
עזרים טקטיים: בעמידה ליד העגלה. מלפפון חמוץ ביחד עם הכוח הלוחם של הביצה הקשה עושה חמוץ איפה שנדרש חמוץ. (שזה ברוב הפעמים בפינה של הבורקס איפה שנגמרת הביצה).
מחיר: הרס"ל נותן שטר של 20 שקל, לוקח פחית שתייה ונשאר עם עודף.
תפריט: בורקס תרד, גבינה בולגרית ותפוח אדמה. למטיבי קום יש בורקס גבינה צהובה שסבלי הנמל החיפני אוהבים במיוחד, זאת גם הסיבה שצריך להגיע לעגלה מוקדם אחרת לא נשאר.
לסיכום: לחובבי ז'אנר הבורקס הטורקי האורגינאלי על גבי עגלה שלא זזה . "אין כמו המקור ואין כמו הטעם מתוך העגלה" אומר הרס"ל ועם מה שהוא אומר אנחנו לא מתווכחים.
המחשוגה של משה בצריף בצד הדרך
הרס"ל הכיר את משה כשהיה עוד חייל עקשן במיוחד בבסיס אי-שם. כשהרס"ל נמצא בסביבה או נוסע לישיבות בירושלים הוא פוקד בשעות הצהרים את הצריפון הקטן ומתענג על השניצל הכי טוב בארץ.
המיקום: על כביש מודיעין 443 בסמוך לצומת מכבים רעות, לוקחים את הפנייה לכיוון כפר רות/שילת ומיד לאחר צומת הכניסה לכפר רות בצד ימין.
עזרים טקטיים: שולחן אחד עם שמשיה שראתה ימים יפים יותר. השניצל הכי טוב בעולם ! לא רק בגלל שהוא טרי ועושים לך אותו על המקום אלא בגלל תערובת התבלינים, יענו הציפוי, שהרס"ל אומר שהיא " הכי טובה בעולם המודרני"
מחיר: קצת יותר מ- 20 שקל לשניצל חם עם שתייה, אבל לא הרבה יותר.
תפריט: חביתה על המקום. חביתת ירק על המקום. שניצל על המקום. "מחשוגה" על המקום.
לסיכום: לפני שמחזירים את השטח למע"צ או לפני שמשה מעביר את הקרוואן שלו למקום אחר מומלץ לטעום ולו רק פעם אחת את הציפוי הייחודי לשניצל. לשונות טובות מספרות שיש איזה אמריקאי עם כובע קסקט כחול שניסה במשך שבועיים לקנות את המתכון של השניצל, אבל ללא הצלחה. משה ניסה בכל כוחו להסביר לבחור כי אחרי שהוא יגלה לו את המרכיבים הסודיים הוא יצטרך להרוג אותו. הבחור הציע יותר כסף ומשה אמר שיש לו מספיק בשביל סגריות.
.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *