מילואימניק חושף – הגליל שיודע איך אתה מרגיש

פיתוח חדש ומרשים של הרשות לפיתוח אמצעי לחימה: גגמ'ר – גליל גלאי מצב רוח. הנשק האישי הראשון שיודע איך החייל שלו מרגיש ויכול להתריע מראש על דכאון, חרמנות ופחד.

הרשות לפיתוח אמצעי לחימה – רפא'ל, השלימה בימים אלה פיתוח חדשני ומהפכני – נשק אישי שמגלה בזמן אמת מה מרגיש החייל שלו שייך הנשק. הנשק ישמש ככלי עזר ממדרגה ראשונה למפקדים שידעו כיצד מרגישים באמת הלוחמים שלהם.

בשלב התחלתי זה ישנם 4 מצבים לנשק האישי:

  • מצב רגיל – קנה זקוף – החייל מוכן לקרב, דרוך ויבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר
  • קנה כפוף ב- 90 מעלות (ראה תמונה) החייל מדוכדך, שבור זין. יש לבחון יציאה הביתה ובמקרה של התמשכות התופעה, מומלץ לפנות לקב'ן
  • קנה כפוף ב- 180 מעלות. בדומה לזמן מושפל של כלב הכוונה היא לחייל מפוחד. במצב זה לא מומלץ לשלוח אותו לשטח
  • קנה זקוף ב- 110 מעלות. החייל חרמן, לא היה בבית מעל לשבועיים. במידה ולמעלה מ- 20 אחוז מהחיילים במצב זה, יש לבדוק הפרעות בבסיס כמו סמב'ציות ופקידות פלוגתיות. מומלץ להחליפן במכוערות. עד ההחלפה יש להקפיד על שימון הנשקים

בצה'ל כבר מוכנים לקלוט את הנשקים הראשונים באחד מבסיסי הטירונים. בשלב זה לא הוחלט עדיין מי יזכה לקבל את הרובים הראשונים – גולני, צנחנים או גבעתי. זאת עקב התנגדות המפקדים לקבל גם כן נשקים דומים.

בינתיים ברפאל כבר שוקדים על שכלול נוסף של הנשקים שיכללו בשלב הבא מספר מצבים נוספים. בהם מצב של קנה קצר לזיהוי הומופובים, קנה מתנפח לזיהוי נטיות השמנה ומצב של התעגלות הקנה בקצה לזיהוי ראשים גדולים..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *