לאן נעלמו הכפיות הצבאיות

איך צבא כל כך מתוחכם שמייצר טילים חכמים ופצצות אינטליגנטיות לא מצליח להנפיק כפיות פשוטות ללוחמים? (פורסם במקור במילואימניק המקורי)

קצת נוסטלגיה ורקע היסטורי
במי מאיתנו, הלוחמים הותיקים, לא מתרקם איזה געגוע עמום למצעדים הצבאיים הישנים והטובים, אז צה"ל היה מציג לנו ולמדינות ערב בשידור ישיר בערוץ אחד בצפיית השיא את שיא השיאים של הטכנולוגייה היהודית. הטנק שירה גם מקדימה וגם מאחורה, המטוס שלא רק טס אלא גם שר תוך כדי שירים ביידיש וכל מיני פטנטים ושיכלולים שעשו גאווה בלב.
בימים ההם בשידורי המצעד בשחור לבן ידענו שיש מדענים במקומות חשוכים שעושים דוקטורט על כל מיני רעיונות מטורפים של גאונים, שחלק מהזמן נמצאים על כדורים ומהשרטוטים עולים ופורחים כל מיני פטנטנים חדשים למלחמה הבאה.
והיום העידן הישן חלף עבר לו ואפילו אריאל שרון עשה קפיצה מטאורית מחציית התעלה לראשות הממשלה. נגמרו ההצגות במצעדים והחלה תקופת השקיפות, מבקר המדינה וכל מיני פקידים עם משקפיים עגולים מחטטים לו בניירות להצדיק את התקציב הענק. הם גם הבינו שלא מספיק לספר לנו על ההיתחמשות הע-נקית של הסורים, על האנטרקס של העירקים צריך לשחרר איזה סיפור צבעוני מעניין לציבור הרחב.
ככה קיבלנו את האנטנה הגדולה הזו שיודעת לספר לחבר'ה בשדירות על הקאסם שמגיע, צילומי ריאליטי טיויו היישר מהאמבולנס של האו"ם וכל מיני שיכלולים וטריקים של קוסמים מתחילים באזור רחוב אלנבי.
אבל למה בצבא חכם צריך לאכול יוגורט באצבעות??
אבל עכשיו הגענו לפרדוקס. בדרך לכל הדברים הגאוניים האלה, שכחו האינטילגנטים מהמעבדות והמפקדות כמה דברים בסיסיים וחיוניים. הדוגמא הובלטת ביותר היא כנראה הכפיות. נער הייתי וגם זקנתי, אין כמעט בסיס שלא עברתי בו, וכפיות אין.
אז מה קורה עם הכפיות בצבא? איך הם לא קיימות? הרי זה לא יתכן שבצבא של הגאונים מיחידה לפיתוח המחר, עם לוגיסטיקה של מנות חמות וקרמבו לחייל, שקם בשרי עם גרילר אמיתי שכחו את הכלי הקטן הזה שבעזרתו מערבבים את הקפה.
ומכיוון שאנחנו יודעים שבצה'ל אין טעויות והכל מתוכנן, יצאנו בשליחות העם לרדת לשורש הבעיה. התוצאות מפתיעות. גם בתקציב של השנה שעברה וגם בזו שלפניה יש תקציב – סעיף קטן 13, ג', סעיף קטן 8, סעיף פצפון 4ב', תת סעיפון 13ו', לרכישה של כפיות.אז מדוע הן לא קיימות בשטח? מכיוון שהכפיות ידידי הן החברות הטובות ביותר של החייל. מסתבר כי ממאה אלף שבע מאות שמונים וחמישה כפיות ניתן לייצר בעזרת תנור טוב וטמפרטורה גבוהה גלגל אחד של טנק מרכבה.
כך, שבכל פעם שאתם דוחפים אצבע מלוכלך ושמנונית למעדן חלב במטבח, ואחר כך מלקקים את התערובת שנוצרה בתאווה, אתם שותפים פעילים בחיזוקו של צה'ל. כי בלי כפיות אפשר להסתדר, עובדה עשינו את זה עד היום, אבל בלי גלגל לטנק קצת קשה.
אבל לא הכל שחור. בדיקת מילואימניק מגלה כי יש סיכוי שנראה בקרוב את הכפיות נכנסות לשירות מבצעי פעיל. הפתרון המסתמן הוא מעבר לכפיות מפלסטיק, גם זול יותר, גם כשר וגם לא בא על חשבון טיל אנטי קסאם. בקיצור, במילואים הבאים היכונו לביאת הכפית, אלא אם כן יתגלה בצה'ל מחסור חמור בכדורי פלסטיק. או אז, תמשיכו לשתות קפה עם 2 מזלגות סוכר..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *