התגלתה הסיבה האמיתית להשמנה במילואים

השומן אחראי אולי על הוספת 10 קילו במילואים. אבל מאיפה מגיעים יתר הקילוגרמים? חשיפה מזעזעת במיוחד של מילואימניק. כדאי לשבת – כדי שלא לשרוף קלוריות מיותרות.. רמז: אם סיימתם זה עתה את המילואים, שבו בזהירות, חבל על הביצים.

למרות שמילואימניק ממוצע צובר במהלך שירות המילואים שלו בין 8 ל- 15 קילוגרמים נוספים, רק 5 עד 10- אחוז מתוספת המשקל נובעת מהאוכל הצבאי רווי השומנים, עובדה מדהימה זו התגלתה ממחקר שביצע 'מילואימניק'.

לפי המחקר מילואימניק צורך ביום כ- 5000 קלוריות, פי שתיים מהנדרש, אך מדי החאקי החמים גורמים להזעת יתר ולאיבוד של קילו מים על כל קילו שומן שנצבר. כך שהחייל מסיים את האימון עם מחסור בנוזלים, עליהם הוא מפצה בעודף שומנים. המחקר מגלה שבעוד שאצל אדם נורמלי אחוז המים בגוף הוא 70 הרי שאצל מילואימניק עם ותק של 10 שנים, מדובר ב- 50% בלבד.

לדעת החוקרים מדובר בתגלית של ממש שעשויה לפתור את בעיית המים בישראל. על פי החישוב, עם ישלחו מדי שנה 2 מיליון אזרחים למילואים, החסכון למים יהיה כ- 20 ליטר לאדם שהם 200 מיליון ליטר למדינת ישראל.

עם כך, מדוע מילואימניק מסיים את המילואים עם עודף משקל, למרות אובדן הנוזלים? לכך יש שתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא צבירת נוזלים בשקי האשכים. הדיבור הבלתי פוסק על מין, בנות ה- 19 המסתובבות באזור הבסיס והסיכוי האפסי ליצור עמן מגע אמיתי, גורמים ליצירת 4 מיליארד תאי זרע ביום ובתעסוקה של 25 יום מדובר ב- 100 מיליארד תאים.

בשפת בני אדם מדובר ביצירת אשכים בגודל של כדורי טניס שמשקל כל אחד מהם 2.5 קילו, במקום עשרות גרמים ספורים בימי האזרחות. את 5 הקילו הללו מאבד המילואימניק בן המזל בתוך מספר שבועות, באמצעות קיום יחסי מין בלתי פוסקים או פשוט על ידי חזרה לשגרה המשעממת, בה מדברים על דוח'ות כספיים וענייני עבודה אחרים, מה שגורם לעצירת יצור תאי הזרע.

אבל, בעוד שבעיית הנוזלים הלבנים רברסיבילית, הרי שהסיבה השנייה גורמת לצבירת משקל לטווח הארוך, כאשר אצל כאלה שיוצאים ליותר משירות מילואים אחד בשנה, הסיכוי לאבד את המשקל בחזרה אפסי. מדובר בהשמנה שנגרמת מעצירת הפעילות המוחית.

על פי המחקר לפחות 30 אחוז מהמשרתים במילואים חוו לפחות אחת לשבוע חוויה של מות מוחי. הסימפטומים הם צחוק פרוע בכל פעם שנשמעת המילים זין או כוס על הטיותיהן השונות ובעיקר תגובה בלתי רצונית לקולות נפיחה. מחקרים במהלך ההיסטוריה מלמדים כי פעילות המוח גורמת לשרפת קלוריות רבה. לדוגמא, שחקן שח מט שורף קלוריות בדיוק כמו מתאגרף למרות שהראשון אינו מזיז את ישבנו במשך שעות. במילואים ישנה פעולה הפוכה, החייל משקיע מאמצים אמיתיים באי חשיבה.

מתברר שמה שבתורות המזרח מכונה נירוונה ולוקח לאנשי הדת עשרות שנים להשגה, הופך למצב הצבירה הטבעי של המילואימניק הישראלי לאחר 30 דקות מילואים. כך, דווקא המושג ראש קטן, שמשמעותו ביטול האלמנט החשיבתי, הוא הגורם מספר אחד להגדלה פיסית של אזור הגולגולת ויתר חלקי הגוף. על פי המחקר הנזק המוחי הנגרם הוא בלתי הפיך ובכל שירות מילואים מתי מיליוני תאי מוח שהופכים כמעט מיד לתאי שומן.

קלסיקת מילואימניק, פורסם במקור בספטמבר 2003.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *