דרום רמת הגולן: טיול ליד חמת גדר

אז נניח שנפל עליכם (משמיים, תאמינו לנו) שירות מילואים פעיל בחמת גדר, או אפילו באחד המוצבים האחרים בסביבה וכבר נמאס לכם להתמסטל כל היום במים החמים ומדיפי הגופרית. גם כאן לא צריך לאבד תקווה. אתם נמצאים באחד האיזורים היפים בארץ.
תצפית לכנרת מדרום רמת הגולן
התצפית מעל עמדת הצלפים
אחת ההמלצות שלנו היא לקחת את הטיול המופיע בפינת התיירות לאיזור צמח והכנרת. דרך אחרת, יפה לא פחות מופיעה כאן. אפשר לעשות אותה אפילו תוך כדי סיור..
המסלול הוא לאורך הכביש המתפתל מכיוון חמת גדר לרמת הגולן – העלייה הדרומית. מדובר בסך הכל בכביש באורך של 6 קילומטרים שלאחריהן מגיעים לקיבוצים הראשונים – מבוא חמה, כפר חרוב ומיצר.
ידעו לבחור תצפיות, הסורים
מיד עם תחילת הנסיעה, לאחר כמאה מטרים, ישנה פניה ימינה. מומלץ לפנות ולהכנס לעמדה סורית, הממוקמת בסך הכל 20 או 30 מטרים מעל כביש צמח חמת גדר. אבל, היא מאפשרת לצפות על הירמוך, על הגשרים שנועדו לרכבת העמק ועל חמת גדר, ללא הפרעה של גדר המערכת.
בהמשך, לאחר קילומטר וחצי ישנה פניה נוספת, הפעם שמאלה, עם הזהרה שלא להכנס, מחשש למיקוש. למקום מגיעות קבוצות מאורגנות וגם אתם יכולים להכנס לתצפית, אם כי בהמשך יש נקודות טובות יותר.
לאחר שני קילומטרים במעלה הכביש, ישנה פניה נוספת שמאלה, עם שילוט של הקרן הקיימת לישראל. כניסה לשם תוביל אותכם לחורשה מטופחת ויפה, עם גן בסגנון יפני, עם גשרים ומעיין, לכסאות פיקניק ואפילו לעמדות מנגל מוכנות. מקום נעים לעצירה לפני המשך המסלול
מכאן יש שתי אפשרויות. המשעממת היא לחזור לכביש ומשם לעלול עד הפניה הבאה שמאלה שאינה משולטת אבל ברורה, בעיקול הדרך. השיה היא נסיעה לאורך שבילי הכורכר בשמורה, למטה לכיוון בונקר סורי, משם ימינה – כלומר צפונה ואחר כך לעלות לכיוון מבוא חמה. כל הנסיעה עם תצפית לכנרת
לא לשכוח פקל קפה
לא חשוב באיזו דרך בחרתם, בסופו של דבר, באיזור עיקול הכביש, מהשביל היורד מזרחה, ישנה פניה צפונה. ניתן לעשותה גם ברכב פרטי, אבל אפשר גם רגלית, ללכת כקילומטר צפונה, עד לעמדת תצפית מדהימה על הכנרת כולה. תגיעו למבנה בטון עגול עם חרכים, ששימש צלפים סורים.
בתצפית אפשר להעביר שעות, רק אל תשכחו את פקל הקפה והפיקניק. התצפית משם מענגת, אבל גם נותנת נקודת מבט מעניית בנוגע לשאלה האם צריך להחזיר את רמת הגולן.
נקודת תצפית מרשימה מאוד יש גם בהמשך, במצפה לשלום המוסדר, באיזור כפר חרוב. אבל, לדעתינו, השקט של הבטונדה מנצחת.
איך להגיע
מצמח נוסעים לכיוון חמת גדר, וממש לפני הכניסה דרך שער הבטון לאתר, ישנה פניה לרמת הגולן. משם עולים ומתחילים בטיול.

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *